Nahçivan (AZERBAYCAN)

Türkiye ve Azerbaycan arasında sınırkapısısnın açılmasından sonra Nahçivan ile Iğdır arasında düzenli geçişler başlamış ve Iğdırlı Turizm’de bu hatta hizmet veren en önemli firma olmuştur. Bu bağlamda Nahçivan’a yolcu yoğunluğuna göre günlük 20 sefere kadar otobüs sefer gerçekleştirilmiştir. Türkiye’nin herhangi bir ilinden Iğdır’a olan seferlerimiz Nahçivan’a uzatılmakta ve Iğdır’dan Türkiye’nin herhengi bir iline olan seferimizde imkanlar dahilinde Nahçivan’dan gelen yolcularımızın yetişebileceği şekilde ayarlanmıştır. Iğdır Nahçivan geçişleri Dilucu sınırkapısından yapılmakta ve Türkiye ve Azerbaycan devletleri arasında yapılan karşılıklı antlaşmalarla kurallara bağlanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Azerbaycan’a olan ziyaretlerinde normal pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Zive alımı Dilucu Sınır Kapısında kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Alınan vize genelde iki ay geçerli olmaktadır. Vize ücreti 12 Amerikan Dolarıdır. Bunun yanında Diplomatik, Yeşil ve Hizmet pasaport sahiplerinin vize almasına gerek yoktur.

Azerbaycan vatandaşlarının Türkiye’ye olan ziyaretlerinde vize uygulanmamaktadır. Ancak Azerbaycan vatandaşlarının Türkiye’de kalış süresi bir ayla kısıtlanmıştır.

İki ülke arasındaki vize uygulamaları ile ilgili daha detaylı bilgiye iki ülkeye ait büyükelçilik ve başkonsolosluklardan ulaşabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Bakü’de Büyükelçiliği ve Nahçivan’da da Başkonsolosluğu bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçiliği

Adres: Samed Vurgun Küçesi 94, Bakü-Azerbaycan
Telefon: SANTRAL: (00 994 12) 444 73 20 444 73 29 444 73 28
Faks: 00 994 12 444 73 55
www.turkemb.baku@mfa.gov.tr
www.baku.be.mfa.gov.tr


Türkiye Cumhuriyeti Nahçivan Başkonsolosluğu

Adres: Turkish Consulate General Haydar Aliyev Prospekti No: 17
Nahchivan Autonomous Republic
Yazışma adresi: T.C. Nahçıvan Başkonsolosluğu PK.15 Iğdır
Telefon-Faks: 99 4136 45 26 60- 45 73 30 (santral)
Telefon-Faks: 99 4136 49 91 10-49 91 11
www.nahcivan.bk.mfa.gov.tr

Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Ankara’da Büyükelçiliği, İstanbul ve Kars’ta da Başkonsoloslukları bulunmaktadır.


Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği

Adres: Diplomatik Site, Bakü Sok. No:1, 06450 Oran, Ankara
Telefon: (312) 491 16 81 - 82 - 83
Faks: (312) 492 04 30
ankara@mission.mfa.gov.az


Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Sümbül Sokak, No:17, 1. Levent, İstanbul
Telefon: (212) 325 80 42,43,44,45
Faks: (212) 284 95 79


Azerbaycan Cumhuriyeti Kars Başkonsolosluğu

Adres: Sukapı mah., Eski Erzurum cad. Dostluk Sitesi, No: 123, 36100 Kars
Telefon: (474) 223 64 75 – 223 13 61
Faks: (474) 223 87 41


Tebriz, Tahran, Meşhed, Kum (İRAN) - Halep, Şam (SURİYE) - Kerbela, Necef (IRAK)

Firmamız 15 yılı aşkın bir süredir İran İslam Cumhuriyetine Hususi seferler düzenlemektedir. Firmamız hem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İran İslam Cumhuriyetine olan seyehatlerinde hemde İran İslam Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkemize olan seyehatlerinde ilk tercih edilen firma olmuştur.

Ayrıca Türkiye ile Suriye arasında vizelerin kaldırılmasında sonra Halep ve Şam’a olan gurup yolcu taşımacılığında firmamız talepleri değerlendirmiştir. Hatta dinsel turizm kapsamında Şam’a uzanan seferlerimiz buradan Irak’ın Kerbela ve Necef şehirlerine de uzatılmıştır.

Bu bağlamda firmamız gurup yolcu taşımacılığı sektöründe Türkiye, İran ve Suriye şehirleri arasında yolcu taşımacılığı yapmaktadir ve kapasite bakımından hertürlü talebe cevap verecek güçtedir.

Türkiye, İran ve Suriye arasında karşılıklı olarak vize uygulanmamaktadır.

<p><b>{seferzamani} {nereden} - {nereye}</b> seferi için {biletadeti} adet bilet satın aldınız.</p> <p>PNR numaranızı (<b>{pnr}</b>) kaydetmeyi unutmayınız.</p> <p style="display:{iademesajidisplay}"> Biletinizi şubelerimizden yazdırabilirsiniz. Seyahat etmekten vazgeçerseniz biletinizi otobüsün kalkış saatine en az {iadekalansaat} saat kala sitemize giriş yaparak iade etmelisiniz. </p> <p style="display:{servisdisplay}">Servis : {seciliservis}</p> <p>Bilet bilgileri;</p> <table class='table'> <tr> <td>Koltuk No</td> <td>Cinsiyet</td> <td>Yolcu</td> <td>Fiyat</td> </tr> {biletler} </table> <p>Toplam fiyat : {toplamfiyat} TL</p> <p>İyi yolculuklar dileriz.</p>
<p><b>{seferzamani} {nereden} - {nereye}</b> seferi için {biletadeti} adet bileti puan kullanarak satın aldınız.</p> <p>PNR numaranızı (<b>{pnr}</b>) kaydetmeyi unutmayınız.</p> <p style="display:{iademesajidisplay}"> Biletinizi şubelerimizden yazdırabilirsiniz. Seyahat etmekten vazgeçerseniz biletinizi otobüsün kalkış saatine en az {iadekalansaat} saat kala sitemize giriş yaparak iade etmelisiniz. </p> <p style="display:{servisdisplay}">Servis : {seciliservis}</p> <p>Bilet bilgileri;</p> <table class='table'> <tr> <td>Koltuk No</td> <td>Cinsiyet</td> <td>Yolcu</td> <td>Fiyat</td> </tr> {biletler} </table> <p>Toplam fiyat : {toplamfiyat} TL (Puan kullandınız)</p> <p>İyi yolculuklar dileriz.</p>
<p><b>{seferzamani} {nereden} - {nereye}</b> seferi için {biletadeti} adet bilet rezervasyonu yaptınız.</p> <p>PNR numaranızı (<b>{pnr}</b>) kaydetmeyi unutmayınız.</p> <p style="display:{opsiyonsonutarihidisplay}">Rezervasyonunuz {opsiyonsonutarihi} tarihine kadar geçerlidir.</p> <p style="display:{servisdisplay}">Servis : {seciliservis}</p> <p>Rezervasyon bilgileri;</p> <table class='table'> <tr> <td>Koltuk No</td> <td>Cinsiyet</td> <td>Yolcu</td> <td>Fiyat</td> </tr> {biletler} </table> <p>Toplam fiyat : {toplamfiyat} TL</p> <p>İyi yolculuklar dileriz.</p>